Plombavimas stiklojonomerine plomba

Terapinė odontologija
Plombavimas stiklojonomerine plomba

Trumpai

Dantų plombavimas – odontologijos klinikoje dažniausiai atliekama gydomoji procedūra. Danties plombavimas – tai danties defekto (karieso, erozijos, nuskilimo, nudilimo) užpildymas ir funkcijos bei estetikos atkūrimas. Stiklojonomerinės plombos pasižymi puikiu sukibimu su po emaliu esančiu kitu danties sluoksniu - dentinu. Be to, būdamos dantyje, keletą metų gali išskirti fluorą. Taip pat jos ne tokios jautrios drėgmei. Dėl šių savybių jos labai tinka vaikų pieninių dantų plombavimui. Fluoro išskyrimas taip pat yra puiki savybė, nes taip mažinama antrinio karieso susidarymo galimybė.

Plačiau

Dantų plombavime dažniausiai naudojamos medžiagos.
Stiklojonomerinės plombos pasižymi puikiu sukibimu su po emaliu esančiu kitu danties sluoksniu - dentinu. Be to, būdamos dantyje, keletą metų gali išskirti fluorą. Taip pat jos ne tokios jautrios drėgmei. Dėl šių savybių jos labai tinka vaikų pieninių dantų plombavimui. Fluoro išskyrimas taip pat yra puiki savybė, nes taip mažinama antrinio karieso susidarymo galimybė.
Šviesoje kietėjantis kompozitas (plačiau žinomas helio plombos pavadinimu). Kompozitai yra dantų spalvos plombos, susidedančios didžiąja dalimi iš smulkiausių keramikos, stiklo ir kvarco dalelyčių. Kompozitų yra įvairiausių atspalvių, todėl odontologas, derindamas spalvas sluoksnis po sluoksnio,  turi galimybę atkurti natūralią danties spalvą. Kompozitai labai dažnai taikomi matomų burnos zonų dantų plombavimui. Kadangi apart savo estetinių savybių kompozitai yra labai patvarūs ir atsparūs,  jie taip pat naudojami ir krūminių dantų plombavimui. 
Dantų plombavimo eiga.

Danties plombavimas, priklausomai nuo sudėtingumo, trunka nuo 20 minučių iki kelių valandų. Dažniausiai gydytoja siūlo prieš gydymą atlikti vietinę nejautrą (nuskausminimą). Nuskausminus, grąžteliu pašalinami karieso pažeisti danties audiniai, ertmės sienelės apdorojamos specialia rūgštimi, plaunamos, sausinamos, ant paviršių užtepama speciali sujungimo sistema („bondas“). Paruošus ertmę, plomba dedama plonais sluoksniais, ir ,kiekvieną sluoksnį kietinant specialia intensyvios šviesos lempa, atkuriamas dantis. Danties paviršiui suteikiamas natūralus reljefas, sutvarkomi tarpdančių kontaktai. Baigus plombavimą, atkurtas dantis pritaikomas prie sąkandžio ir poliruojamas. 

Estetinis plombavimas

Atskiras plombavimo atvejis – estetinis plombavimas. Estetinis plombavimas-tai danties formos korekcija, funkcijos ar estetikos atkūrimas estetinėje priekinių danų zonoje. Ši paslauga pozicionuojama kaip atskira, nes estetinis plombavimas reikalauja specifinių žinių, medžiagų ir reikalauja daugiau gydytojo laiko.

Susijusios temos