Terapinė odontologija

Terapinė odontologija?

Terapinė odontologija – tai būdai ir metodai gydyti pažeistus dantis ir dantenas nechirurginiu būdu. Tai greitai atliekamos ir neskausmingos procedūros. Pagrindinis terapinės odontologijos tikslas – anksti diagnozuoti dantų problemas ir kuo ilgiau išsaugoti sveikus ir gražius dantis.

Odontologijos klinikoje "OK" atliekamos terapinės odontologijos paslaugos:

Dantų plombavimas

Dantį gali pažeisti dantų ėduonis, kitaip kariesas, ar mechaninis poveikis, dantys gali būti nutrinami ar nuskeliami. Bet kokiu būdu pažeidus dantį - būtina kaip galima greičiau apsilankyti pas odontologą. Odontologas atliks apžiūrą ir nustatys pažeidimo mastą bei pritaikys reikiamą gydymą. Dažniausiai pakanka paprastos ir greitai atliekamos procedūros - plobavimo. Plombuojant išsaugomas nepažeistas emalis ir dentinas, nerviniai danties audiniai bei neleidžiant infekcijai patekti į vidines danties struktūras ar kaulinius audinius. Pažeisti ir neplombuojami dantys gali tapti jautrūs, imti skaudėti, ėduoniui sunaikinus pakankamai daug emalio ir dentino - nulūžti, o infekcijai prasiskverbus į nervinius ar kaulinius audinius dantis ir jį supantys audiniai gali supūliuoti. Ilgai nesikreipiant pagalbos, gali tekti pažeistą dantį ištraukti. 


Estetinis danties plombavimas.

Estetiniu plombavimu paprastai vadinamas estetinės zonos (priekinių) dantų plombavimas po didelių danties pažeidimų dėl ėduonies, nuskilimų. Taip pat estetinio plombavimo prireikia kai dantys turi anatominių trūkumų - yra kreivai išdygę, reti, ar deformuoti. Estetiniame plombavime naudojamos aukščiausios kokybės, įvairių atspalvių ir skaidrumo plombos. Šiuo būdu plombuoti dantys atrodo žymiai gražiau ir natūraliau negu protezuoti. Estetinis plombavimas - puiki alternatyva protezavimui. Mūsų klinikoje atliktos estetinio plombavimo procedūros jau leidžia drasiai šypsotis daugumai tokio pobūdžio problemų turėjusių pacientų.

Ar estetinis plombavimas nepažeidžia sveikų danties audinių?

Estetinis plombavimas atstato ir suteikia puikų vaizdą dantims turintiems įvairius anatominius ar įgytus defektus. Be to, jis gali sumažinti dantų jautrumą. Reiktų nepamiršti, kad danties forma labai svarbi ne tik estetiniu požiūriu, bet ir normaliam danties funcionavimui. Estetinio dantų plombavimo procedūros metu pašalinami tik pažeisti, estetinį vaizdą gadinantys audiniai, sveiki danties audiniai išsaugomi.


Endodontinis gydymas.

Verčiant iš graikų kalbos, endodontija, tai mokslas apie dantius vidų. Endodontinis gydymas - labai plati ir svarbi terapinės odontologijos sritis. Endodontija dažnai padeda išsaugoti dantį, kai į jo nervinius ar kaulinius audinius, dėl užsitesusio ėduonies poveikio ar traumos, prasismelkia infekcija. Endodontinis gydymas taip pat reikalingas pergydanti dantis dėl atsinaujinusių infekcijų ar kitų ankstesnio gydymo komplikacijų.

Kada taikomas endodontinis gydymas?

Danties nervą negrįžtamai gali pažeisti kariesas ar trauma, o tada sutrinka jo kraujotaka, prasideda mikrobų sukeltas uždegimas, todėl. Jūs jaučiate skausmą. Kartais tokie dantys patamsėja. Sugydę šaknies kanalą ir pašalinę iš ten infekciją, apsaugosite dantį nuo tolesnio gedimo. Procedūros metu gydytojas su specialiais instrumentais valo šaknies kanalą, daro ne mažiau kaip dvi rentgeno nuotraukas, o išvalytą šaknies kanalą užpildo specialiai tam skirta plombavimo medžiaga. Kartais tenka papildomai gerti priešuždegiminius vaistus ar antibiotikus. Kanalų gydymui jums gali prireikti nuo vieno iki trijų – keturių apsilankymų, tai apsprendžia danties šaknų skaičius ir uždegimo sunkumas.

Kokias komplikacijas gali sukelti negydomi šaknų kanalai?

Dėl negydomų šaknų kanalų gali kilti daug didelių komplikacijų. Apie infektuotą dantį susiformavus uždegiminiam židiniui gali pradėti tirpti žandikaulio kaulas. Negydomas danties pulpos uždegimas ar injekcija gali sukelti  ir kitų rimtų sveikatos sutrikimų. Be to, gali nulemti dantų netekimą.

Kodėl kartais reikalingas dantų šaknų kanalų pergydymas?

Net ir idealiai atliktas šaknų kanalų gydymas negali garantuoti, kad mikroorganizmai kanaluose nesidaugins ir nesukels neigiamų simptomų.  Dėl infekcijos ar uždegimo dantų šaknų kanaluose gali kamuoti bloga savijauta, atsirasti danties jautrumas, skausmas, prie danties susiformuoti pūlinukas, ištinti veidas ar be jokių simptomų apie infekuotas dantų šaknis nykti kaulas. Dantų šaknų kanalų pergydymo procedūros metu atliekamas pakartotinis šaknies kanalų paruošimas, pašalinant senąjį šaknies kanalo užpildą. Naujausios technologijos padeda pasiekti itin sėkmingų antrinio kanalo gydymo rezultatų.